S+ HAIRCARE,
LOODUSE JA TEADUSE
SÜNERGIA

S+ Haircare kaadakamari

Toimeained

Vaskpeptiid ehk Copper Peptide (Copper Tripeptide-1)

Juuksekasvu soodustav peptiid

Juuste eluiga pikendav vaskpeptiid, Copper Peptide (Copper Tripeptide-1) pikendab juukse kasvufaasi ja seeläbi juukse eluiga.
Copper Peptide hoiab juukse kauem kasvufaasis, mille käigus juus kasvab enne üleminekufaasi minemist, milles juuksekasv peatub. Võrreldes tippklassi nahahooldustoodete superstaaridega nagu näiteks C-vitamiin, glükool või retinool, näib vask-tripeptiid olevat uus ja põnev asi, kuid tegelikult on see olemas olnud juba 1973. aastast.
Mis on Copper Peptide ehk vask-tripeptiid-1 või GHK-Cu? GHK-osa on kolmest aminohappest koosnev glütsiini-histidiini-lüsiini peptiid, mida võib looduslikult leida kehavedelikes, näiteks plasmas, süljes ja uriinis. Cu osa on vask, nii inimkehas kui kõigis elusolendites oluline mikroelement. Selgus, et GHK ja Cu armastavad üksteist ja kohtudes moodustavad nad kompleksi, mida nimetatakse vask-tripeptiidiks.
GHK-Cu avastaja, Dr Pickart, sai uuringute esimese 15 aasta jooksul teada, et see aitab kaasa haavade paranemisele ja sellel on põletikuvastased omadused.

Vaskpeptiidil on eriline omadus, mis võib stimuleerida ebatervisliku, liiga suure kollageeni lagunemist armkoes ja võib aidata stimuleerida normaalset kollageeni tootmist. Vähem halba ja rohkem head kollageeni annavad siledama ja ilusama naha. Lisaks toetab vaskpeptiid nahas ka elastiini sünteesi, on antioksüdantse toimega, parandab naha elastsust.
Uurides haavade paranemisomadusi, märkas dr Pickart, et pärast ravi tekkis haava servas naha karvanääpsude suurenemine. See viis ta avastusele, et nahka remodelleerivad vaskpeptiidid (SRCP-d) võivad samuti stimuleerida juuste kasvu. Stimuleerides juuksenääpsu rakkude suurenemist, toodavad need pikemaid ja paksemaid juukseid. Vaskpeptiidid hoiavad ka juuksenääpsusid aktiivses kasvufaasis kauem ja passiivses uinuvas faasis lühemana. Vaskpeptiidid suurendavad juuksenääpsude suurust, kuid ei muuda peenikesi, peaaegu nähtamatuid karvakesi kehal tekitavaid karvanääpsusid (mis on 98% kehakarvadest) terminaalseteks nääpsudeks (2% kehakarvadest), mis toodavad paksusid ja pikki juukseid. Seega ei pea kartma vaskpeptiidi sisaldusega šampooni kasutamisel kehakarvade kasvu intensiivistumist.

Peptilash® Extend L ehk Biotinoyl Tripeptide-1

Juustekasvu soodustav peptiid

Juuste kasvu soodustav Peptilash® Extend L ehk Biotinoyl Tripeptide-1 on kolme aminohappega kollageeni osana tuntud peptiid, mida on rikastatud biotiiniga. Seda kasutatakse juuste tugevdamiseks, juuste ja peanaha toitainetega rikastamiseks, see soodustab juuksenääpsude suurenemist ning juuste kinnitumist tänu lamiini ja kollageeni sünteesi stimuleerimisele juuksenääpsus. See peptiid aitab vähendada juuste väljalangemist ja muuta juuksed pikemaks, juuksed on tugevamad, lopsakamad. Seda peptiidi kasutatakse ka ripsmete kasvu soodustavates seerumites, sellest ka nimi Peptilash.

Piroctone Olamine

Antibakteriaalse mõjuga kõõmavastane toimeaine

Meie naha kaitsesüsteem kaitseb igasuguste mõjude eest, millega see kokku puutub. Peanahk kaitseb end mikroorganismide ja seennakkuste eest. Mõnikord aga see kaitsesüsteem nõrgeneb ja tekib teatud seeninfektsioon, mida nimetatakse Pityrosporum Ovale. See seeninfektsioon põhjustab rakkude märkimisväärset paljunemist. Nahk ei ole enam võimeline end ise kaitsma, ketendus muutub intensiivseks ja hakkab kogunema peanahal. Üleliigne rakkude kiht seguneb naha rasuga ning põhjustab kõõma tekkimist. Peanahk hakkab sügelema ja tekitab ebamugavust.
Piroktoonolamiinil on on kõõmavastane toime, rahustab põletikulist peanahka ja vähendab ketendust. Sellel on spetsiifine toime kõõma tekitava Pityrosporum Ovale vastu. Piroktoonolamiini sisaldav kõõmavastane toode hävitab seeninfektsiooni, mis põhjustab kõõma ja takistab uue kõõma teket, hoiab peanaha puhtana, nahk ei sügele ning klient vabaneb kõigist kõõmaga seotud ebamugavustest. Lisaks on piroktoonolamiinil mittetoksiline ning ohutu, aitab elimineerida keha lõhnasid. Liaks aitab piroktoonolamiin leevendada ka seborroilist dermatiiti.

Alternatiivselt kasutati* juuksehoolduses kõõmavastase ainena tsinkpüritooni. Pärast kuuenädalast piroktoonolamiini sisaldusega šampooni kasutamist vähenes kõõm 82% juhtudest võrreldes 69% kõõma vähenemisega klientidel, kes kasutasid tsinkpüritiooni sisaldusega šampooni.
* Alates 03.2022 on tsinkpüritooni (Zinc Pyrithione) keelatud kasutada kosmeetikatoodetes, mis on müügil Euroopa Liidu riikides.

PIPARMÜNT EHK L-MENTHOL NATURAALSED KRISTALLID

Jahutav, antimikroobne toimeaine

Mentool on ühend, mida leidub eeterlikus õlis, näiteks põldmündis (Mentha arvensis) ja teistes sellega seotud piparmündiliikides. Mentool on osaliselt vastutav Mentha perekonna jaheda piparmündi maitse ja lõhna eest.
Münti, eriti piparmünti või rohemünti, kasutatakse juuksehooldustoodetes tänu selle positiivsele mõjule meie peanahale.
Jahutav toime: mündil on peanahale kandmisel jahutav toime, mis aitab leevendada ka sügelust ja ärritust. Seega sobivad piparmündiga tooted kuiva ja sügeleva peanaha korra.
Vereringet ergutav toime: piparmündis sisalduv mentool stimuleerib peanaha vereringet. Parem vereringe soodustab juuste kasvu ja peanaha üldist tervist. Piparmünt aitab laiendada veresooni, mis parandab verevoolu juuksenääpsudes ja toetab tugevate juuste kasvu.
Kõõmavastane toime: mündil on antimikroobsed omadused, mis aitavad võidelda kõõma ja muude seen- või bakteritest põhjustatud haiguste vastu. Mündilisandiga tooted aitavad säilitada tervemat peanaha keskkonda.
Põletikuvastane toime: mentool on tuntud oma põletikuvastaste omaduste poolest. Põletik peanahas võib mõnikord aidata kaasa juuste väljalangemisele või takistada juuste kasvu. Mentool saab põletikku vähendades toetada tervislikumat juuste kasvu.
Looduslik puhastusvahend: piparmünt aitab eemaldada liigset rasu, mis peanahale kogunenuna tekitab probleeme juuste puhtuse hoidmisel ning pikaaegselt võib tekitada juuste väljalangemisega seotud probleeme. Seega aitab piparmünt säilitada tasakaalustatud ja puhast peanahka.

S+ HAIRCARE TOOTED ON SAADAVAL:

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo