S+ HAIRCARE,
LOODUSE JA TEADUSE
SÜNERGIA

S+ Haircare kaadakamari

Lõhnakomponendid

S+ HAIRCARE TOOTESARJAL ON LÄBIV SIGNATUUR LÕHN, MIS ON ÕRNALT PUIDUSE ALATOONIGA LÕHNASEGU HAWAI MAMAKI TEEST, ROSMARIINIST, KADAKAMARJADEST JA VALGEST SAMBLIKUST.

MAMAKI TEE

Mamaki (Pipturus Albidus) tee koduks on Hawai saarestik ja mujal maailmas seda omapärast taime ei kasva. Nõgese taimeperekonda kuuluvat, ilma okaste või nõelakesteta Mamaki puhma, põõsa või puuks kasvanud taimel on erkpunaste soontega pikad tumerohelised lehed. Neid on kasutatud pikka aega meditsiinilistel, tseremoniaalsetel ja tervendavatel eesmärkidel tänu toniseerivatele ja tugevdavatele omadustele, seemneid kasutatakse seedimise soodustamiseks ja siseorganite tugevdamiseks.

Mentool on ühend, mida leidub eeterlikus õlis, näiteks põldmündis (Mentha arvensi)s ja teistes sellega seotud piparmündiliikides. Mentool on osaliselt vastutav Mentha perekonna jaheda piparmündi maitse ja lõhna eest. Hollandi botaanik Gambius oli esimene, kes eraldas ja kristalliseeris mentooli ühendi 1771. aastal. Mentool on põhiline maitseaine, mida kasutatakse mitmesugustes toodetes. Lisaks jahutavatele omadustele on mentoolil teadaolevalt mõned bioloogilised omadused, nagu antimikroobne ja põletikuvastane toime, see on tuntud ka ägeda ja põletikulise valu leevendajana.

ROSMARIIN

Meilgi tunnustatud maitsetaim Rosmarinus officinalis ehk rosmariin on üks vanemaid Vahemere põõsaid, tuntud oma võimsa, terava aroomi, piklike lehtede ja lillakate õite poolest. Vanas Kreekas ja Roomas kasutati seda ürti mälu parandamiseks, oksa padja alla peites kurja ja luupainajate eemale peletamiseks, iidsed ravitsejad kasutasid rosmariini aju-, maksa-, südame- ja silmahaiguste leevendamiseks. Legendi kohaselt sai rosmariin kauni nime Maarja roos, kui neitsi Maarja koos Joosepi ja Jeesusega Egiptusesse põgenedes oma keebi rosmariini põõsale heitis. Prantsusmaal põletati keskajal rosmariini kirikus viirukina ja seda kasutati haiglate õhu puhastamiseks.

KADAKAMARI

Harilik kadakas (Juniperus communis), mis on maailmas enimlevinud okaspuu, mida iseloomustavad tumedad lihakad viljad ja okkad. Puu erinevad osad sisaldavad eeterlikke õlisid, mida kasutatakse mitmesugustes meditsiinilistes teraapiates, marju kasutatakse maitseainena lihatoitude ja jookidest peamiselt džinni maitsestamiseks. Ökoloogiliselt on kadakas oluline toiduallikas paljudele lindudele ja metsloomadele.

VALGE SAMBLIK

Valge samblik ehk hall põhjapõdrasmblik (Cladonia portentosa) on ka meie metsaaluseid kattev, aeglaselt kasvav, tihedate vaibastikena levinud taim, mis on maitsvaks söödaks põtradele, kuid tuntud ka ravimi ja toiduna inimtegevuses. Põhjapõdrasamblikud kasvavad aeglaselt ja küpsed tükid on sageli umbes 100 aasta vanused. Need samblikud kasvatavad tavaliselt igal aastal uue oksa, nii et samblatüki vanust saab hinnata, lugedes tagasi suuremad harud piki vart. Samblikud on põhjapõtradele hädavajalikud, et külma hooaja lõpuni elus püsida. Need sisaldavad küll vähe valkaineid, kuid palju süsivesikuid. Põhjapõdrad on võimelised samblike ka lõhna järgi õhukese lume alt üles leidma. Põhja- Euroopas koguti samblikku kariloomadele söödaks, uskudes, et lehmade piim on kreemisem ning nende liha rasvasem ja magusam. Valgest samblast keedetud tee on hea kõhu- ja rindkerevalu leevendamiseks, kuivatatult ja jahvatatult kasutatakse seda suppides mahuainena, liha pehmendamiseks ja selle maitse parandamiseks. Praetud sambliku söömist on võrreldud maisihelveste söömisega.

S+ HAIRCARE TOOTED ON SAADAVAL:

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo