Juuksehoolduse karmide kemikaalide vaba tulevik?

S+ Haircare toodete väljatöötamise käigus on arendustiim teinud koostööd Tartu Ülikooli Keemia instituudi teadlastega, mille tulemusena on loodud karmide kemikaalide vabad, unikaalseid juuksekasvu soodustavaid peptiide ja rikkalikult taimseid ekstrakte sisaldavad juuksehooldustooted. Salon+ otsustas investeerida peptiidialase koostöö teadusuuringutesse, et tuua turule selline peptiid, mis annab võimaluse muuta juuksestruktuuri ja -värvi, neid viimistleda ning kaitsta keskkonnamõjutuste või keemiliste kahjustuste eest ilma agressiivseid kemikaale kasutamata. Juuste pinnale on võimalik kinnitada soovitud toimeaineid, näiteks värvi või UV kaitset selliselt, et neid ei uhuta valamust alla, mis annab suure ökoloogilise ja jätkusuutliku edasimineku juuksehooldusmaailmas. Lisaks on sellised tooted ohutumad nii kliendi kui juuksuri tervisele.

Karmide kemikaalide vaba juuksehooldus annab tulevikus puhatama looduse S+ Haircare
Karmide kemikaalide vaba juuksehooldus annab tulevikus puhatama looduse

Palusime Tartu Ülikooli keemia instituudi teadlastel lühidalt kirjeldada nägemust, kuhu liigub juuksehooldus tulevikus ning millistele uuringutele teadlased koostöös S+ Haircare tiimiga keskenduvad.

Juuksehoolduse tuleviku tehnoloogiad

Uued arengud teadusmaastikul võimaldavad täiustada juba olemasolevaid tehnoloogiaid ning välja töötada murrangulisi lahendusi. Juukse struktuurivalkude molekulaarbioloogilised uurimistööd annavad vihjeid, kuidas juuksekarva toonida, hooldada ning stiliseerida ilma seeläbi juust keemiliselt kahjustamata. 

Tuleviku juuksehooldus toetab juukse loomulikku struktuuri ning kaitseb seda välismõjude eest ja kuumtöötlemisel, võttes aluseks teaduspõhise info juukse ehituse osas ning luues biomolekulidele iseloomulike interaktsioonide baasil spetsiifiliselt sihtmärgile suunatud lahendusi parima tulemuse saavutamiseks. Selline lähenemine säästab nii tarbijat kui keskkonda olles ühtviisi teaduspõhine kui ka jätkusuutlik. 

Folliikul ehk juuksenääps vastutab juuste struktuuri olulisima proteiini, α-keratiini tootmise eest. Suurem osa juuksekasvu toetavaid tooteid ongi fokusseeritud juuksenääpsu toetamisele parandades peanaha vereringet ning tagades seeläbi toiteainete parema ligipääsu juuksenääpsule. Oluline roll on siin ka peanaha varustamisel vitamiinidega, mis osalevad struktuuriproteiinide tootmises, muuhulgas valkude tootmisega seotud ensüümides katalüsaatoritena. Kõik S+ Haircare šampoonid, palsamid ja seerumid sisaldavad juukse nääpsu toitvaid ja juuste eluiga pikendavaid peptiide. S+ Haircare Child Proof šampooni, Bodywashi ja Handwashi ei ole juuksekasvu kiirendavaid peptiide lisatud, sest selleks puudub kõigile arusaadav vajadus.

Võttes aluseks juukse struktuurivalgu α-keratiini ehituse, oleme välja töötanud proteiini, mis keemilisi sidemeid moodustades kinnitub juuksele samal põhimõttel nagu töötavad biomolekulid karva loomulikus struktuuris ja organismis üldisemalt. Tulemuseks on täiustatud juuksestruktuur ja püsivam kaitse.

Suurem osa juuksekasvu toetavaid tooteid ongi fokusseeritud juuksenääpsu toetamisele S+ Haircare

Stress, toitumine ja ümbruskond mõjutavad olulisel määral juuksekarva elutsüklit. Juukse areng jaguneb suures plaanis kolmeks faasiks: anageeni faasis, mis kestab 2- 8 aastat ning kus toimub juuksekarva aktiivne kasv, sellele järgneb katageeni ehk ülemineku faas, kus juuksekasv jätkub sujuvalt aeglustudes veel 2- 3 kuu jooksul ning viimaks paari kuu pikkune telogeeni- ehk puhkefaas, mille lõppedes langeb juuksekarv välja ning selle asemel hakkab kasvama uus karv ja tsükkel kordub. Valdav enamus juuste kasvuga seotud häireid tulenebki muutustest kasvutsüklis, mida iseloomustab lühenenud anageeni faas, pikenenud puhkeperiood ning juukse struktuuri ehituse jaoks proteiine tootvate juuksenääpsude kokkutõmbumine. Juuksekarva välispidine toetamine aitab seda kauem terve ja elujõulisena hoida.

Geenitehnoloogia juuksehoolduses

Geenitehnoloogia kiire areng on võimaldanud teadlastel kindlaks teha geenilookused, mis määravad folliikuli ehituse ning seeläbi nii juukse struktuurilised omadused kui kasvufaasi pikkuse.

Geneetika muutub juba täna järjest olulisemaks personaalmeditsiini seisukohalt, kus konkreetse isiku DNA materjali põhjal on võimalik kindlaks teha haigusriske ning ennetada terviseprobleemide teket. Tulevikus saaksime sama lahendust kasutada ka juuksehoolduses, määrates kindlaks mutatsioonid juuksestruktuurivalkude sünteesi kodeerivates järjestustes. Kaugemas tulevikus võiks isegi kõne alla tulla selliste mutatsioonide korrigeerimine läbi DNA parendamise. Seniks aga saame pakkuda juuksekarvale välispidist tuge, kasutades meile täna kättesaadavaid tipptasemel tehnoloogiaid.

Koostöö Tartu Ülikooli teadlastega

Salon+ ja Tartu Ülikooli teadlaste poolt koostöös Eestis väljatöötatud ning loodud juuksehooldussari on teaduspõhine, toimelt efektiivne ja keskendub peamistele juustega seotud väljakutsetele. Kõik S+ Haircare tooted sisaldavad olulisi toimeaineid, mis aitavad juukseid ja peanahka kaitsta keskkonnamõjutuste eest ning taastada neid võimalikest kahjustustest ning on õrnatoimeline, loodud ainult naha ja juuksesõbralike sertifitseeritud tooraineid kasutades. Toodetes sisalduvad juukse eluiga pikendavad peptiidid aitavad juustel püsida kauem elujõulised, tugevamad ja tervemad, sest ergutavad juuksenääpsude tööd. Rikkalikud taimeekstraktid aitavad kaitsta juukseid ja peanahka kahjulike keskkonna tingimuste eest ja taastada mehaanilisest või keemilisest töötlusest tulenevatest kahjustustest. Elujõulised juuksenääpsud ning terved, tugevad juuksed kogu nende pikkuses – siin kohtub teadus loodusega!

S+ HAIRCARE TOOTED ON SAADAVAL:

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo