Kuidas vabaneda kõõmast?

Kõõm on sageli esinev seisund, mille korral toimub peanahalt surnud naharakkude eraldumine. Ligikaudu pooltel inimestel maailmas esineb ebatavaliselt suur nahaketendus, mis võib muutuda krooniliseks. Kuigi üldiselt on kõõma puhul tegemist kahjutu seisundiga, tasuks tähele panna asjaolu, et kõõmaga peanahal on juuksenääpsud nõrgenenud, mis võib kaasa tuua juuste kergema väljalangemise.

Mis tekitab kõõma?

Üheks enamlevinud kõõma tekkimise põhjuseks peetakse pärmseene Pityrosporum Ovale vohamist. Täiskasvanud inimese nahal on pärmseene olemasolu tavaline, kuid kui immuunsüsteem nõrgeneb või hormonaalne tasakaal kehas saab häiritud (näiteks puberteet või naistel peale lapse sündi), siis võib hakata seen kiiremini paljunema. Samuti häirivad organismi tasakaalu pikaajaline stress, ravikuur antibiootikumidega ning ka ebatervislik toitumine.

Üheks oluliseks peanaha tervist mõjutavaks teguriks on juuksehooldus. Karmide kemikaalidega juuksehooldustooted kuivatavad peanahka ning kui lisada veel sage juuste värvimine ning kõrge kuumusega föönitamine, on kõõm ning sügelus peanahal tõenäolised tagajärjed. Teatud õlisid sisaldavad juuksehooldustooted võivad samuti kõõma süvendada, sest sisaldavad lipiide, mis on kõõma põhjustavale pärmseenele toiduks, pannes seene vohama.

Kõõmast vabaks!

Tasakaalust väljas oleva peanaha puhul tasuks esimeseks abinõuks teha muutused senises juuksehoolduses. Kõõmaga hädas olevad inimesed peaksid valima neutraalse või kergelt happelise pH-väärtusega šampooni. Siinkohal tuleb appi kodumaine juuksehooldussari S+ Haircare, kus on spetsiaalselt kõõmast vabanemiseks loodud juuksehooldustooted. S+ Haircare sarja kuuluv Anti Dandruff šampoon sisaldab toimeainet Piroctone Olamine, mis on antibakteriaalne ning kaitseb peanahka patogeensete mikroorganismide eest. Toode taastab peanaha loomuliku niiskustaseme ning leevendab ärritust, selle pH on 5,11. Kõõmast vabanemise ja peanaha normaalse olukorra taastamise maksimaalse tulemuse saavutamiseks kuulub šampooni juurde ka seerum S+ Haircare Anti Dandruff Treatment, mis kantakse peanahale pärast juuste pesemist ning jäetakse peanahale, et taimsed ekstraktid saaksid nahal mõjuda. Sari on äärmiselt leebe, samas tõhusate toimeainetega. Anti Dandruff sarjas on humala ja India karusmarja ehk amla ekstraktid. Humal on tugev antioksüdant, antiseptilise toimega, õrnalt sügavpuhastav ja juuste väljalangemise vastase toimega. Humala ekstrakt sobib hästi rasuse või ärritunud peanaha hooldamiseks ja tasakaalustamiseks. Seda soovitatakse juuste kasvu stimuleeriva või seborröavastase toimega ja nahka rahustavate kosmeetikatoodete valmistamiseks. Humala ekstrakt on tugeva antioksüdantse, antimikroobse ja põletikuvastase toimega, sisaldab hulgaliselt flavonoide ja soodustab juuste kasvu.
India karusmarja ehk amla ekstrakt takistab juuksenääpsu väiksemaks muutumist ja see aitab võidelda peanaha vananemisega enne, kui vananemismärgid ilmnevad.

S+ Haircare Anti Dandruff Shampoo & Treatment
Kõõmast vabaks tänu S+ Haircare Anti Dandruff toodetega

S+ HAIRCARE TOOTED ON SAADAVAL:

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo