Kui tihti oma juukseid pesta?

Juuste pesemise kohta liigub palju infot- kes ütleb, et neid ei tohi iga päev pesta, osad ütlevad aga et pesemise sagedusel pole üldse vahet. Otsustasime Salon+-is juuksehoolduse suurele küsimusele vastata ja avaldada saladuse, kui tihti oma juukseid päriselt pesema peaks.

Tegelikkuses ei ole juuste pesemisel ühte kindlat reeglit- see mis ühel toimib, ei pruugi toimida teistel. Kõige tähtsam on tunda oma juuksetüüpi, kasutada enda peanahale sobivat šampooni-palsamit ja vaadata, kuidas peanahk ja juuksed reageerivad.

Mõista oma peanahatüüpi


Et aru saada, kui tihti oma juukseid pesta, on esimeseks sammuks oma peanahatüübi määramine. Erinevatel juuksetüüpidel on ka erinevad vajadused, seega ei ole juuste pesemiseks ideaalset sagedust. Kui sinu juuksed on rasused, võib olla vajalik sagedasem pesemine, et peanahk ei toodaks liigset rasu. Samas võib kuivade või lokkis juustega inimestel eeterlike õlide säilitamiseks kasu olla harvemast pesemisgraafikust.

Erinevad peanahatüübid:

Rasune peanahk
pese üle päeva või üle iga kahe päeva tagant
Miks: Sage pesemine aitab kontrollida liigset rasu ning hoiab peanaha ja juuksed värsked.
Millega pesta: S+ Haircare Gentle Mint Shampoon ja palsam on õrnalt sügavpuhastava, peanahka tasakaalustava ja rasu eemaldava toimega. Lisaks on see mõnusa mentoolilõhnaga, et sinu peanahka jahutada.
Kuidas ära tunda? Rasuse juuksetüübi korral toodab sinu peanahk suurel hulgal rasu, mis põhjustab juuste rasvase välimuse. Rasuse juuksetüübi puhul võivad juuksed tunduda lõtvad ja rasvased, värskuse säilitamiseks võivad vajada sagedasemat pesemist.

S+ Haircare Gentle mint šampoon ja palsam rasusele peanahale

Kuiv peanahk
Pese 2-3x nädalas
Miks? Harvem pesemine hoiab ära edasise kuivamise, võimaldades looduslikel õlidel peanahka toita.
Millega pesta? S+ Haircare Anti Dandruff kõõmavastane šampoon taastab naha loomuliku niiskustaseme, rahustab peanahka ja hoiab ära juuksenääpsu nõrgenemise. See šampoon on mitmetel klientidel aidanud isegi psoriaasi korral.
Kuidas ära tunda? Kuiva peanaha korral võivad juuksed võivad tunduda kuivad ja rabedad ning vajavad harvemat pesemist, et vältida edasist kuivamist.

S+ Haircare Anti Dandruff kõõmavastane šampoon

Tundlik peanahk
Pese 1-2x nädalas
Miks? Õrn hooldus ja harvem pesemine aitavad vältida ärritust.
Millega pesta? S+ Haircare Child Proof šampoon on õrnatoimeline ja jätab juuksed ja peanaha krudisev-puhtaks, samal ajal niisutades merevetikate kompleks juukseid
Kuidas ära tunda? Tundlik peanahk on altid ärritusele, punetusele ja ebamugavustundele.

S+ Haircare Child Proof šampoon tundlikule peanahale

Normaalne juuksetüüp
Pese 2-3x nädalas
Miks? Regulaarne juustev pesemine säilitab nende tervisliku tasakaalu,ilma peanahka liigselt koorimata või liigselt niisutamata.
Millega pesta? S+ Haircare Longer Hair šampoon suurendab juuksekiudude tugevust ja vastupidavust, vähendab juuste katkemist ning muudab need elastsemaks ja käsitletavamaks.
Kuidas ära tunda? Normaalne peanahk säilitab rasutootmise tervisliku tasakaalu. Juuksed tunduvad värsked ja puhtad, mitte ülemäära rasused ega kuivad.

S+ Haircare Longer Hair šampoon juuste kasvatamiseks

Leia endale sobiv juuksehooldusrutiin

Väldi kuuma vett- Kuum vesi võib peanahalt eemaldada looduslikud õlid, seega eelista juuste pesemisel leiget vett. Ära unusta, et kuum vesi avab juuksekiud, külm aga sulgeb need. Lisaks võib külm temperatuur raskendada õlipõhise mustuse eemaldamist.

Kasuta õigeid juuksehooldustooteid- Vali oma juuksetüübile sobiv šampoon ja palsam, et säilitada oma juustes tervislik tasakaal. S+ Haircare tooted keskenduvad peamistele juuste- ja peanahaprobleemidele, tänu millelele leiad meie valikust kindlasti endale sobiva.

S+ HAIRCARE TOOTED ON SAADAVAL:

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo