Ütle kõõmale hüvasti! 3 nippi, kuidas kõõmast lõplikult vabaneda

Kõõm on üks sagedamaid peanahaprobleeme, millest lahti saamine on tüütu ja aeganõudev. See tekib, kui peanahk muutub põletikuliseks, peanahal olevad pärmseened hakkavad vohama ja nahk hakkab tootma liiga palju naharakke. 

Miks kõõm üldse tekib?

Kõõm tekib tavaliselt siis, kui sinu peanahk on liiga kuiv või hoopiski liialt rasune. Siis muutub peanahk põletikuliseks ja peanahal olevad pärmseened hakkavad vohama. Samuti hakkab peanahk tootma liialt naharakke, mis moodustavad valged helbed peanahal.

Tihtipeale arvatakse, et kõõm võib tekkida siis, kui juukseid iga päev pesta, kanda talvel mütsi või suvel peakatteid. Reaalsuses on tegemist aga müütidega Kõõma sagedaseimad põhjustajad on

  • stress
  • suurenenud rasueritus
  • hormonaalsed muutused
  • liiga harv juuste pesemine
  • haigestumine

Õnneks on võimalik kõõma ka ise peatada- siin on 3 parimat nippi, mis aitavad sul peanaha puhtana hoida ning kõõmast igaveseks vabaneda.

Pese oma juukseid õigesti

Kodune juuksehooldus on kõõma takistamiseks üks olulisemaid viise. Et kõõmast vabaneda, pese juukseid 3-4x nädalas spetsiaalse kõõmavastase šampooniga, mis peatab seene levikut ja rakkude paljunemise ning ei sisaldaks sügelust tekitavaid koostisosi. 

Kui õige kõõmavastane šampoon on valitud, ei saa mainimata jätta ka õiget peapesutehnikat:

  • Masseeri peanahka õrnalt ringikujuliste liigutustega.
  • Kasuta juukseotstes niisutavat palsamit
  • Pärast pesu loputa juukseid korralikult.
  • Kasuta peanahal kõõmavastast seerumit (PS! Meie lemmik on S+ Haircare Anti Dandruff Treatment).
  • Kuivata juuksed ettevaatlikult. Föönitades veendu, et see ei puhuks liiga kuuma õhku, kuna kuum õhk võib peanahka ärritada.
Parim kõõmavastane šampoon

Toitu tervislikult

Et sinu peanahk ja juuksed püsiksid tervena, peaksid sööma rohkem muna, kala, liha, sojaube, täisteratooteid, pähkleid, seemneid, banaani, avokaadot, spinatit ja tooreid nisuidusid. Ürita vältida pärmi ja maiustusi. Peanahaprobleemide korral võiks läbi teha ka paar kuud kestva vitamiinikuuri. Ideaalsed vitamiinid selleks on B-vitamiin, tsink, biotiin ja D-vitamiin. 

Ära kratsi oma peanahka

Kuigi kiusatus oma peanahka kratsida võib olla suur, ürita seda siiski mitte teha. See võib ärritust ja põletikku veelgi suurendada, eriti kui sinu küüned on pikad ja teravamapoolsed. Samuti võib kratsimine põletikulisele peanahale tekitada lahtiseid haavu, kuhu võivad koguneda bakterid ja nakkused. 

S+ HAIRCARE TOOTED ON SAADAVAL:

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo